Pokaż Pazur!

Trasy biegów, które dla Was przygotowaliśmy na pewno nie należą do najłatwiejszych. W prawdzie nie ma na nich przeszkód, ale to działka dla specjalistów od biegów OCR – nie będziemy im się wcinać (;. Trudność naszych biegów polega na sprawdzeniu 4 ważnych filarów tej dyscypliny: siły, szybkości, techniki i wytrzymałości. Dwuetapowa formuła na pewno zweryfikuje Waszą formę i zapewni olbrzymią satysfakcję sprostania wyzwaniu!

CZARNA MILA

To pierwszy etap, który odbędzie się w sobotę. Skąd ta nazwa? Składa się na to kilka aspektów. Trasa biegu mierzy zaledwie 1610 metrów, ale niech Was nie zmyli mila, słowo “czarna” pojawia się przed nią nie bez powodu. Od samego startu poczujecie zadyszkę, a przejście do marszu nie zapewni poczucia odpoczynku. Podczas zawodów zmierzycie się z pokonaniem czarnego stoku narciarskiego, a metę przekroczycie dopiero na samej Czarnej Górze. Podpowiadamy: im bliżej mety, tym stromiej!

W CZARNO ZMIERZONA NIEDŹWIEDZIA DYCHA

To drugi etap, który zweryfikuje Waszą technikę zbiegania i podbiegania po stokach o różnych kątach nachylenia. Trasa składa się z 2 pętli o łącznej długości ok 10 km. Nie spodziewamy się Waszych życiówek na tym dystansie (chyba, że będzie to Wasz pierwszy bieg na tym dystansie) ponieważ suma wzniesień to ok. 870 m. Natomiast spodziewamy się dużej rotacji na poszczególnych pozycjach. Lubimy brawurę, ale chyba w tym wypadku zatriumfują Ci, którzy dobrze rozłożą siły. A jaki jest Twój plan?

STREFY KIBICA

Mamy dobrą informację dla Waszych kibiców, których zabierzecie ze sobą do Czarnej Góry. Na czas Zawodów Czarna Góra Resort udostępni bezpłatnie poruszanie się pomiędzy strefami kibica za pomocą wyciągów narciarskich, w tym m.in Luxtorpedą – najszybszą w Polsce koleją krzesełkową.

Zabierz ze sobą Rodzinę!

Rodzina zawsze na 1 miejscu! Prawda? Z myślą o Waszych rodzinach przygotowaliśmy szereg udogodnień i atrakcji, które sprawią, że najbliższych zabierzecie ze sobą. Tytułem wstępu – Czarna Góra i jej okolice to piękne i wspaniałe miejsce do spędzania wakacji, urlopu zarówno zimą, jak i latem.

Atrakcje, które niezależnie od naszej imprezy czekają na Was:

– Jaskinia Niedźwiedzia,
– Wodospad Wiliczki,
– W góry nad wodę! – rekreacyjny zalew w Starej Morawie,
– Kłodzko – miasto warte zobaczenia,
– Sanktuarium Maria Śnieżna,
– Ogródek Bajek w Międzygórzu,
– Szlak Królewny Orańskiej,
– Śnieżnicki Park Krajobrazowy,
– Muzeum Papiernictwa,
– Kaplica Czaszek – Czermna,
– Huta Szkła Kryształowego.

ZOBACZ PEŁNĄ INFORMACJĘ NA TEMAT ATRAKCJI!

Udogodnienia i atrakcje w czasie zawodów dla biegaczy i ich rodzin:

– specjalna oferta noclegowa w Czarnej Górze,
– strefa kids (dmuchany plac zabaw, konkury i zabawy) w sobotę i w niedzielę – za FREE!
– przemieszczanie się wyciągami pomiędzy strefami kibica w czasie rozgrywania zawodów – za FREE!
– szkolenie GOPR z psami dla najmłodszych – za FREE!
– przejazd zjeżdżalnią grawitacyjną CZARNA ŻMIJA – za free dla dzieciaków biorących udział w Biegu Niedźwiadka,
– koncert MEZO w sobotę za FREE!,
– wspólne ognisko.

Dołącz do Drużyny Szpiku!

“Drużyna Szpiku to grupa ludzi, która ma na celu propagowanie idei dawstwa szpiku. Wielu z nas zarejestrowało się już jako potencjalni dawcy, niektórych spotkał nawet zaszczyt, że mogli uratować komuś życie poprzez oddanie szpiku.
Niestety nie każdy z nas może być dawcą, ale każdy może zostać członkiem Drużyny Szpiku. W naszych szeregach znajdują się biegacze, kolarze, artyści i zwykli ludzie, którzy mają swoje pasje, ale łączy nas jeden wspólne cel – chęć ratowania ludzkiego życia. Możemy to robić propagując ideę dawstwa, opowiadać o dawstwie, o tym, że to nie boli, że to nie z kręgosłupa, i że oddając szpik nic nie tracimy, bo to przecież tylko troszkę krwi a możemy komuś podarować nowe życie.
Co zrobić, aby zasilić nasze szeregi? To nic trudnego, wystarczy chcieć i napisać do nas. Nie pobieramy żadnych opłat za członkostwo, nie trzeba być dawcą. Czekamy właśnie na Ciebie!

Piszcie do nas na adres email: biuro@druzynaszpiku.pl”

Przejdź do paska narzędzi